Erste Liga Középszakasz: Sport365.Hu - Törölték A Középszakaszt A Jégkorong Erste Ligában

Az alsóházban a Hokiklub Budapest idegenben kiütötte a Vasast. utolsó frissítés: 14:18 GMT +2, 2019. február 19. A Ferencváros jégkorongcsapata az alapszakasz után a középszakaszban is első lett az Erste Ligában, így az 5–8. helyezettek közül elsőként választhat magának ellenfelet a negyeddöntőre. A zöld-fehérek a Pesterzsébeti Jégcsarnokban hétfőn kétgólos hátrányból fordítva győzték le 3–2 a DEAC csapatát. Az FTC-re még egy erdélyi túra vár a felsőházban, de számukra a brassói, illetve csíkszeredai mérkőzés is teljesen tét nélküli lesz ezen a héten. Az alsóházban a Vasas is 3–2-es sikert aratott a Hokiklub Budapest ellen, ami azt jelenti, hogy a Gyergyói HK-nak már csak egy pontra lesz szüksége a rájátszásba kerüléshez. A GyHK két idegenbeli mérkőzéssel zárja a középszakaszt, szerdán a Vienna Capitals tartalékcsapata, pénteken a Vasas lesz az ellenfél. A Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona a felsőházból jut rájátszásba, de az erdélyi riválisok várhatóan nem kerülnek be az első háromba, esélyes, hogy összekerülnek a negyeddöntőben.

1. Results
  2. Erste Liga Középszakasz

Results

erste liga középszakasz 1 erste liga középszakasz 3

A csapatok csoportjukban jutalompontokkal indulnak (6-3-2-1-0, illetve 6-4-2-1-0-0). Kétfordulós körmérkőzés után kialakul egy sorrend. A középszakasz január 23 -án kezdődik, február 23 -ig tart. A rájátszásba nyolc csapat kerül, tehát a felsőházi öt és az alsóházból három. A folytatásban párosmeccsek lesznek. Az első három felsőházi csapat választ magának ellenfelet az alsóházi továbbjutók közül, míg a negyedik-ötödik egymással meccsel a négy közé jutásért. A páros összecsapások négy megnyert mérkőzés ig tartanak. Mindezt vonatkoztassuk az Újpest re: hátra van 6 mérkőzésünk: Csíkszereda (i, o), Gyergyó (i), Hokiklub (i), DAB (o) Titánok (I). 2020. feb 20. csütörtök 09:00 Az Erste Liga ma tíz órától tart sajtótájékoztatót, ahol bejelentik, ki kit választott a rájátszásban. Férfi jégkorong, Erste Liga, középszakasz, felsőház, 8. forduló Ferencváros 7-2 DEAC Harmadok: 1-0, 2-1, 4-1 Gólok: Hajós (Nagy G., Tóth A. ), Németh (+1, Pavuk), Switzer (Tóth Ri., Pavuk), Tóth A. (Hajós, Nagy G. ), Nagy G. (+1, Tóth Ri.

Erste Liga Középszakasz

A jelenlegi állás szerint azt a meccset élőben közvetíti az M4 Sport. Érdekesség, hogy a felsőház 20 meccséből egyelőre mindössze kettőt jelölt ki az országos tv-csatorna közvetítése, s abból az egyik éppen a Debreceni Egyetem sportklubjának derbije. Ebből látszik, hogy a csapat játéka és eddig lejátszott rangadóinak hangulata meggyőzte a televízió vezetőit – is. A középházi küzdelmeket a lila-fehérek elleni oda-visszával zárják Kovács Bronsonék február 21-én és 23-án, utóbbi lesz idegenben. A DEAC nagyszerű szurkolótábora tehát izgalmas egy hónap elé néz, annyi bizonyos. A középszakasz felsőházi menetrendje: 2019. 01. 26. (szombat) 17:30 – Sport Club Csíkszereda – DEAC 2019. 28. (hétfő) 17:30 – Corona Brasov – DEAC 2019. 31. (csütörtök) 19:00 – DEAC – Sport Club Csíkszereda 2019. 02. 03. (vasárnap) 18:00 – DEAC – Corona Brasov 2019. 14. (csütörtök) 19:00 – DEAC – FTC-Telekom 2019. 18. (hétfő) 20:00 – FTC-Telekom – DEAC (M4 Sport) 2019. 21. (csütörtök) 19:00 – DEAC – UTE 2019. 23. (szombat) 18:30 – UTE – DEAC Fotó: